Loading...
Новости

Ніколоз Давіташвілі зник у Києві

В Києві зник Ніколоз Давіташвілі — президент компанії «Фабрика алкогольних напоїв» (ABF), що є виробником коньячного спирту та коньяку, чия продукція широко представлена в Україні та на ринках країн колишнього СРСР, а також Італії та Франції.Як повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info 49-річний громадянин Грузії, ймовірно, був викрадений в центрі української столиці.

Відомо, що 26 листопада Давіташвілі знаходився біля готелю «Hilton» в Шевченківському районі Києва, коли на бульварі Шевченка до нього під’їхала автівка марки Volkswagen. Надалі грузинський бізнесмен самотужки сів у цю машину, після чого зв’язок із ним було втрачено. Його поточне місцезнаходження стном на сьогодні є невідомим.

27 листопада до поліції з приводу цього звернувся приятель Давіташвілі, наразі зареєстроване кримінальне провадження. Початкова кваліфікація події — вирогідне вбивство грузинського комерсанта (ч.1 ст.115 КК України), чия алкогольная імперія славиться в світі завдяки бренду коньяків Niko Pirosmani.

Про самого Ніколоза Давіташвілі відомо, що в Україну він начебто прибув для розширення власного бізнесу на запрошення свого співвітчизника — колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. На зв’язок цих осіб неодноразово вказували ЗМІ із посиланнями на офіційні відомості грузинських правоохоронців.

Зокрема, на початку 2013 року слідчий департамент Міністерства фінансів Грузії повідомляв про порушення кримінальної справи стосовно соратника Саакашвілі часів його керування державою — нині екс-міністра оборони Давида Кезерашвілі. Останньому закидали створення «даху» алкогольним контрабандистам та хабар.

У межах цієї справи Кезерашвілі інкримінувалося, що за часів, коли він обіймав посаду голови фінансової поліці Грузії, спричинив протекцію алкогольним магнатам Ніколозу Давіташвілі та Іосифу Імнадзе. Зокрема, провідним епізодом злочину виступав випадок, як до Грузії загалом прибуло 20 млн л етилового спирту, уникнувши сплати митних платежів. Надалі цю сировину задля виробництва підробних напоїв, начебто, використали «даховані» Кезерашвілі комерсанти, а правоохоронець отримав фінансовий зиск у розмірі від 7 до 12 млн дол.

Втім, Тбіліський апеляційний суд надалі виправдав поплічника екс-президента Грузії від цих звинувачень, після чого він покинув країну.

Источник:  https://detective-info.com.ua