Loading...
Новости

«Офіс» Олександра Грановського: хто кришує контрабанду в Україні?

Масштабні контрабандні схеми в Україні контролюються з єдиного центру – так званого Офісу, роботу якого курує нардеп БПП Олександр Грановський. Наразі річні збитки держбюджету від його «роботи» складають біля 28 млрд гривень, не враховуючи профіту від постачання наркотиків.

За даними розслідувачів, членами Офісу є заступник начальника відділу «К» СБУ Сергій Коваленко, керівник Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному проваджені ГПУ Володимир Бедриківський, перший заступник голови ДФС Сергій Білан, в.о. заступника голови ДФС Віктор Кривіцький, начальник Енергетичної митниці ДФС Ігор Піковський, заступник голови Нацполіції Ігор Купранець, в. о. директора Департаменту організації протидії митним правопорушенням ДФС Руслан Фірсов. Їхню діяльність координує Сеяр Куршутов.

За даними Blind Trust, Офіс курує контрабанду в таких сферах:

В сфері торгівлі нафтопродуктами збитки держави від його діяльності склали 9 млрд. грн. Головним джерелом контрабанди є нафтопровід компанії “ПрикарпатТрансЗахід”, підконтрольний Віктору Медведчуку. Також він задіяний в контрабанді через південні порти.

Щорічні втрати держбюджету від торгівлі контрабандними цигарками складають 8 млрд. грн. Контрабандні потоки йдуть з так званої ДНР в підконтрольну Україні частину Донбасу, з Львівщини й Волині до Польщі, з Чернівецької області до Молдови й Румунії, із Закарпаття до Словаччини й Угорщини, з Херсонщини до Болгарії.

Ласим шматком прибутків Офісу є контрабанда елітних авто, які завозять з ЄС через Польщу на Волинь. В середньому йдеться про 2 тис. транспортних засобів в місяць. Щорічні збитки держави від контрабанди становлять 6,5 млрд. грн.

Від контрабанди товарів широкого вжитку держава втрачає щорічно до 2 млрд. грн. Товари завозяться з ЄС автотранспортом через різні пропускні пункти на кордоні на заході України. Значна частина продукції йде морем з Китаю, Афганістану, Туреччини, а місцем розмитнення, окрім Одеської обл., часто є Київська обл. та м. Київ.

Контрабанда спирту призводить до збитків державі на суму 1,3 млрд. грн. в рік. Спирт, який йде з України до ЄС під контролем Офісу, заходить на нашу територію з Молдови.

Представники Офісу також курують контрабанду селітри переважно з території Росії. Втрати держбюджету від цього щорічно складають 1,2 млрд. грн.

Також злочинна група високопосадовців тримає під контролем торгівлю кокаїном, який надходить до України з Південної Америки.

Blind Trust повідомляє, що у зв’язку зі зміною влади Олександр Грановський намагається організовувати переговори щодо збереження недоторканості роботи Офісу за нового Президента.

источник:  http://kordon.org.ua